صفحه نخست » اخبار و رویدادها » یادگاری‌های ریاست سابق دانشکده ایران‌شناسی برای دانشگاه

یادگاری‌های ریاست سابق دانشکده ایران‌شناسی برای دانشگاه

خانم دکتر طاهره احمدی‌پور، دانشیار زبان­شناسی، که از ابتدای تشکیل دانشکدۀ ایران­شناسی تلاش­های بسیاری جهت استقرار در دانشکده و همچنین ایجاد رشتۀ ایران­شناسی انجام داده بودند در آخرین روز کاری خود نیز هدایایی به رسم یادبود به بخش­های مختلف دانشگاه اهدا کردند.

ایشان در حاشیه مراسم تجلیل که با رعایت دستورالعمل­های بهداشتی در تاریخ ۱۴ مهرماه ۱۳۹۹ در محل تالار دانشکده ایران­شناسی برگزار شد بیان کردند که تمایل داشتند در آخرین روز کاری در دانشگاه ولی­عصر (عج) رفسنجان برخی از تابلوهای نگارگری روی مس که حاصل دست خودشان است در اختیار دانشگاه قرار دهند.

ابتدا تابلوی حکاکی طرح فضای پردیس اصلی دانشگاه ولی­عصر (عج) روی مس به منظور اهدا به دفتر ریاست دانشگاه از جانب ایشان به دکتر رنجبر عسکری ریاست محترم دانشگاه اهدا شد:

سپس ایشان تابلوی حکاکی مس دیگری به ریاست محترم مرکز بهداشت و درمان دانشگاه سرکار خانم دکتر حسینی اهدا کردند. با توجه به محدودیت­های بهداشتی در اجرای مراسم، خانم دکتر حسینی در این مراسم حاضر نبودند که مقرر شد هدیه به دست ایشان برسد:

ایشان تابلوی دیگری نیز به خانواده دکتر تجدد بانی دانشکده ایران­شناسی اهدا کردند:

دکتر احمدی­پور در پایان سه تابلو نیز به اعضای دانشکده ایران­شناسی اهدا کردند.

ایشان اعلام کردند که یکی از این تابلوهای حکاکی مس و برنج با طرح نمادین کره زمین در دست جوانان که نشان از نقش مهم دانشجویان در آینده کشور و دنیا دارد، یادگار من به دانشجویان سابق، کنونی و آینده این دانشکده خواهد بود که در تالار دانشکده به یادگار خواهد ماند.

اعضای هیئت علمی و غیرهیئت علمی دانشکده ایران­شناسی ضمن تقدیر از زحمات خانم دکتر طاهره احمدی­پور در طول دوران خدمت در این دانشکده و همچنین دوره سی ساله در دانشگاه برای ایشان و خانواده محترم آرزوی سلامتی و موفقیت دارند.